Середа, 10 лютого 2016 00:00

Житлове будівництво в Україні демонструє позитивну динаміку

1505Житлове будівництво у 2013 році демонструвало позитивну динаміку - зростання за підсумками року становило 6,6 %, проти скорочення на 7,6 % у 2012 році, зазначив заступник директора департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Максим Дуда.

Серед основних стимулюючих факторів розвитку житлового будівництва він зазначив удосконалення дозвільних процедур у будівництві та адаптацію регуляторної політики держави до європейських стандартів.

Крім того, з слів експерта міністерства, позитивний вплив на збільшення обсягів житлового будівництва надав поступове зростання попиту на нерухомість з боку населення, зокрема, на квартири невеликого метражу.

Ще одним важливим фактором зростання в цій сфері будівництва, на думку Максима Дуди, стало активне застосування схем прямих продажів житла від забудовника до споживача із застосуванням механізму розстрочки, що є більш вигідним для споживачів, ніж залучення кредитних коштів, і дає можливість будівельним компаніям реалізовувати будівельні

"Зазначимо, що зростання обсягів житлового будівництва позитивно відбилося на збільшенні попиту на будматеріали. Зокрема, в промисловості зросло виробництво вікон та їх рам, дверей балконних та їх рам, дверей, їх коробок і порогів з деревини (на 25,7 % у 2013 році проти скорочення на 10,8 % в 2012 році), блоків та цегли з цементу, бетону чи штучного каменю для будівництва (на 4,6 % проти зростання на 1,4 % відповідно), виробів з асфальту або аналогічних матеріалів (на 1,5 % проти скорочення на 20,1 % відповідно)" , - зазначив представник Мінекономрозвитку.

http://ukranews.com/news/115177.---.uk