Вівторок, 01 березня 2016 00:00

Як вберегтися від обману при покупці житла в споруджуваному будинку?

timthumbКупівля житла в споруджуваному будинку деколи зв’язана з певними ризиками.

Тому дамо вам кілька важливих порад про те, як підійти до питання покупки квартири, як не стати жертвою обману і так званої “недобудови”. По-перше, поставтеся до цього питання дуже педантично. Навіть якщо ви уже примітили відповідну квартиру – наберіться терпіння і не поспішайте. Перш за все, зберіть побільше інформації в інтернеті, ЗМІ про компанію- забудовника, що зводить будинок. Можете поцікавитися у тих, хто вже придбав квартири в будинках вибраного вами забудовника, залишилися задоволені вони покупкою, чи не виникало жодних проблем з термінами здачі будинку. Не зайвою буде поїздка до будівельного об’єкту.

У тому разі, якщо ви хочете купити квартиру і репутація цього забудовника бездоганна, сміливо прямуйте в головний офіс компанії і дізнайтеся, за якою схемою він продає житло. Але зверніть особлива увага, що в Україні законно діють тільки два види договорів:

  • Договір пайової участі в процесі будівництва через Фонд фінансування;
  • Договір резервування та купівлі цінних паперів. При цьому з’ясуйте, які саме документи необхідно підписати.

Крім того, уточніть у забудовника нижчезазначену інформацію:

  • Чи є у нього дозвіл на будівництво і ліцензія будівельної компанії?
  • Як закріплено земельну ділянку? (Акт про право власності, договір оренди, а також номер земельної ділянки в кадастровому реєстрі).
  • Як саме фінансується будівництво? Фінансують його великі фінансові банки і компанії чи приватні інвестори (досить ризиковано)?

І наостанок, перед покупкою квартири уважно проведіть юридичний аналіз договору, який ви будете підписувати. Якщо ж ви не впевнені у своїх силах по виконанню фінансового і правового аналізу будівництва – краще зверніться за допомогою до фахівця.

Але найголовніше, при пошуку житла в споруджуваному будинку вибирайте тільки відомих, надійних забудовників, будьте гранично обережні з дешевими варіантами і сумнівними компаніями.

http://leonbm.com.ua/news/7148