Понеділок, 05 вересня 2016 12:32

Вартість усієї нерухомості у світі досягла $217 трлн

investirovanie-v-nedvizhimost

Сукупна вартість усіх побудованих об’єктів нерухомості у світі досягла $217 трлн, ідеться в дослідженні міжнародного агентства нерухомості Savills.

У ньому вказано, що, станом на 2015 рік, вартість усієї нерухомості у світі у 2,7 раза перевищує світовий ВВП, що становить приблизно 60% від світових традиційних активів (акції, боргові цінні папери, нерухомість, золото).

«Сукупна вартість усього золота, яке будь-коли видобували, становить приблизно $6 трильйонів. Ця цифра здається незначною на тлі сукупної вартості всієї нерухомості у світі: співвідношення дорівнює 1 до 36», – коментує Іоланда Барнс, директор відділу світових досліджень Savills.

Сукупна ціна всієї світової нерухомості практично на третину перевищує сукупну вартість усіх акцій і сек’юритизованих боргових цінних паперів, які торгуються на світових біржах.

Водночас житлові об’єкти – це 75% від сукупної вартості всієї нерухомості у світі. Тобто вартість усіх квартир і будинків, у яких живуть люди, становить $162 трлн. Цей сегмент характеризується найбільшим числом власників – приблизно 2,5 мільярда домогосподарств.

Показово, що на частку житлової нерухомості Китаю припадає приблизно 1/4 сукупної вартості всіх об’єктів цього сегмента у світі, при цьому в Китаї проживає приблизно 1/5 всього світового населення. Значна частина вартості світової житлової нерухомості припадає на Північну Америку, хоча тут проживає всього 5% населення планети.

Переважання західних країн на світовому ринку нерухомості є найбільш помітним у сегменті комерційної нерухомості, де майже половина загальної вартості активів припадає на Північну Америку. На європейські країни – приблизно 22%, а на країни Південної Америки, Близького Сходу та Африки – лише 5%.

Цього року вперше в розрахунок сукупної вартості світової нерухомості компанією Savills було включено сільськогосподарські й лісові ділянки. Їхня сукупна вартість становить $26 трильйонів, 30% з яких купується за рахунок корпоративних та інституціональних коштів. Власниками більшості сільськогосподарських і лісових ділянок є організації та оператори, які не ведуть інвестиційну діяльність, особливо у країнах з економікою, що розвивається, де цей сектор володіє величезним потенціалом для подальшого зростання й розвитку.
За матерiалами: Интерфакс-Украина