Понеділок, 22 лютого 2016 00:00

Підтримай українську профтехосвіту

4c7bb8 bf49d684500a4719bf830a7d6e059914Ще вчора роботодавці потерпали від недостатньої якості професійних кадрів, а вже завтра ми можемо опинитися в ситуації, коли професійних кадрів не буде взагалі. Починаючи з 1 січня 2016 року фінансування закладів професійно-технічної освіти передано на місцевий рівень, про що чітко прописано у законах "Про Державний бюджет України на 2016 рік", "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України". Але органи місцевої влади абсолютно не готові взяти на себе фінансування мережі 840 професійно-технічних навчальних закладів в Україні, в яких навчається більше 300 000 учнів - майбутніх кваліфікованих робітників, та працює понад 40 000 педагогів-майстрів професійного навчання. Вже виникають проблеми зі сплатою стипендій та заробітних плат.

В Федерації роботодавців України попереджають про те, що відсутність бюджетного фінансування поставить більшість навчальних закладів поза межі виживання, що призведе до руйнації системи профтехосвіти на місцях і вже у наступному році економіка України не отримає робітничих кадрів з гостродефіцитних професій! Своє бачення вирішення питання з фінансування системи профтехосвіти в Україні Федерація роботодавців України виклала у Зверненні до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем'єр-міністра України.

У Зверненні, ФРУ пропонує: - у 2016 році продовжити фінансування професійно-технічних навчальних закладів у формі освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам; - визначити перехідний період упродовж трьох років (2016- 2018 рр.) для здійснення оптимізації мережі закладів системи ПТО; - визначити категорії навчальних закладів, які можуть бути передані на місцевий бюджет, й ті, які мають залишитися на державному фінансуванні, що пов'язано зі специфікою підготовки фахівців з певних напрямів (гірничо-видобувна, металургійна, машинобудівна, транспортна, оборонна галузі, зв'язок тощо). Федерація роботодавців України закликає бізнес-об'єднання та підприємства приєднуватись до цієї вимоги до влади аби остаточно не залишити Україну без кваліфікованих робітничих кадрів.

Источник:  http://fru.org.ua/ua/media-center/positions/pidtrymai-ukrainsku- proftekhosvitu