Четвер, 27 липня 2017 00:00

НБУ посилив вимоги до банків, що здійснюють операції з довірчого управління

630 360 1491046652-9979Національний банк посилив вимоги до діяльності банків, що є управителями фондів фінансування будівництва (ФФБ) та здійснюють операції з довірчого управління.
Про це повідомляє прес-служба регулятора.

«Зокрема, НБУ переглянув підхід до визначення спеціалізованих банків довірчого управління. Відтак банк набуває статусу спеціалізованого банку, якщо обсяг операцій за договорами довірчого управління становить 50 і більше відсотків сукупних активів банку», - йдеться в повідомленні.

Крім того, НБУ запровадив норми, дотримання яких посилить контроль банків-управителів фондів фінансування будівництва за цільовим використанням коштів таких фондів. Ці норми встановлюють вимоги до внутрішніх процедур банків. Зокрема, банк, що є управителем ФФБ, зобов'язаний мати внутрішньобанківське положення, в якому будуть зазначені процедури контролю за: наявністю документів, необхідних для відкриття фінансування об'єктів будівництва, в яких буде інформація про особу забудовника, його права користування земельною ділянкою, права на виконання будівельних робіт, ліцензії підрядної організації, цільовим використанням забудовниками коштів ФФБ, дотриманням строків та обсягів виконання будівельних робіт, дотриманням кошторису (бюджету) фінансування об'єкта будівництва, відповідністю технічних характеристик об'єкта будівництва та об'єктів інвестування, вжиттям забудовником заходів щодо усунення виявлених недоліків.

Внутрішньобанківське положення також має містити: формати звітів від забудовника, обсяг та рівень деталізації інформації яких забезпечить належне виконання банком, що є управителем ФФБ, обов'язків щодо контролю за цільовим використанням забудовниками коштів фондів, кваліфікаційні вимоги до персоналу, що здійснює контроль за цільовим використанням забудовниками коштів ФФБ.

Нові вимоги також передбачають проведення кожних півроку аудиторських перевірок та подання до НБУ аудиторських висновків щодо цільового використання коштів фондів фінансування будівництва.

Джерело: https://www.ukrinform.ua