Понеділок, 01 серпня 2016 10:00

Експерт розповів, по чиїх гаманцях найбільше вдарить податок на нерухомість

nalog-na-nedvigimost

Введення нового податку на нерухомість в Україні найбільше позначиться на добробуті власників сільських будинків.

Про це заявив фахівець з маркетингу компанії SV Development Сергій Костецький.
За його словами, найбільшою проблемою нового закону в сфері оподаткування нерухомості є віднесення всіх прибудов на присадибній ділянці, а також підсобних приміщень до розряду комерційної нерухомості.

Як пояснив експерт, пільги на комерційну нерухомість не поширюються, тому власникам сільських будинків доведеться платити за сараї, що окремо стоять за повною ставкою.
Крім того, за словами Костецького, податківці будуть враховувати не житлову площу будинку, а загальну – з льохами, коморами, горищами, літньою кухнею, терасою і так далі.

Причому, як пояснив експерт, оформити таке житло вкрай проблематично, а ще складніше документально “позбутися” від комерційної прибудови на ділянці. Більш того, продати таку нерухомість найчастіше неможливо, оскільки покупців на неї немає.

“Ті люди, які володіють старенькими будиночками, які стоять в селі, і ними ніхто не користується, у них з часом почнуться дуже серйозні проблеми”, – попередив експерт, додавши при цьому, що накопичений борг за несплату податку на цю нерухомість буде покриватися за рахунок самого об’єкта, проданого з аукціону.
За матеріалами ГолосUA